Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 17:52, 21.12.2024 r.

Audytorzy zawieszeni w regulacyjnej próżni

W życie weszło unijne rozporządzenie dotyczące badania sprawozdań jednostek zainteresowania publicznego. Wciąż nie ma jednak nowej ustawy regulującej zawód biegłego rewidenta, a samo rozporządzenie nie wprowadza przepisów przejściowych. Pojawiło się wiele wątpliwości interpretacyjnych.   Krzysztof Burnos, prezes Krajowej Rady Biegłych Rewidentów, podpowiada od kiedy i w jakim zakresie stosować nowe regulacje

Parkiet

21 czerwca 2016

W życie weszło unijne rozporządzenie dotyczące badania sprawozdań jednostek zainteresowania publicznego. Wciąż nie ma jednak nowej ustawy regulującej zawód biegłego rewidenta, a samo rozporządzenie nie wprowadza przepisów przejściowych. Pojawiło się wiele wątpliwości interpretacyjnych.

 

Krzysztof Burnos, prezes Krajowej Rady Biegłych Rewidentów, podpowiada od kiedy i w jakim zakresie stosować nowe regulacje. Główne zmiany to wprowadzenie listy usług zakazanych, obowiązkowa rotacja audytora, nowy model nadzoru nad rynkiem audytu i konieczność umieszczenia w sprawozdaniu z badania dodatkowych elementów.

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl