© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 09:32, 21.11.2024 r.
Józef Król, przewodniczący Krajowego Sądu Dyscyplinarnego biegłych rewidentów o zmianach wynikających z tzw. ustawy deregulacyjnej. Od początku roku biegli rewidenci mogą wykonywać zawód na podstawie umowy cywilnoprawnej z podmiotem uprawnionym do badania sprawozdań finansowych. Audytorzy coraz chętniej korzystają z tego rozwiązania i deklarują właśnie taką formę wykonywania zawodu.
To rozwiązanie korzystne nie tylko dla biegłych rewidentów, którzy teraz nie muszą rezygnować z pracy w biznesie na rzecz wykonywania zawodu. Korzyść odczuje także rynek, który zyska interdyscyplinarnych i wysoko wykwalifikowanych specjalistów.
Niezależnie jednak od formy wykonywania zawodu biegły rewident zawsze obowiązany jest do stałego podnoszenia swoich kwalifikacji oraz przestrzegania tych samych przepisów, w tym kodeksu etyki zawodowej - szczególnie jeśli chodzi o zachowanie zasady niezależności, np. nieprzyjmowanie zleceń od firmy audytorskiej badającej sprawozdanie firmy, w której jest się zatrudnionym.
Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.