Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 18:22, 21.12.2024 r.

Zakończyliśmy prekonsultacje KSUA 3002PL

Serdecznie dziękujemy za udział w prekonsultacjach KSUA 3002PL oraz informujemy, że można zapoznać się z polską wersją językową wytycznych opracowanych przez Komitet Europejskich Organów Nadzoru Audytowego.

4 grudnia 2024

Podziękowanie za udział w prekonsultacjach KSUA 3002PL

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim z Państwa, którzy wzięli udział w prekonsultacjach.

Poznanie Państwa opinii było dla nas bardzo ważne, ponieważ naszą rolą, jako samorządu biegłych rewidentów, jest przygotowanie Krajowego Standardu Usług Atestacyjnych Innych niż Badanie i Przegląd 3002PL - „Usługi atestacyjne dające ograniczoną pewność w zakresie sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju”, który będzie stosowany do czasu przyjęcia przez Komisję Europejską standardu unijnego (więcej w aktualności: „Projekt standardu atestacji ESG”).

Krajowa Rada Biegłych Rewidentów kontynuuje prace nad projektem KSUA 3002PL. Wszystkie nadesłane komentarze i uwagi zostaną przeanalizowane oraz odpowiednio uwzględnione w finalnej wersji standardu.

Krajowa Rada Biegłych Rewidentów aktywnie uczestniczy także w procesie legislacyjnym związanym z implementacją CSRD. Projekt ustawy jest obecnie na etapie prac Senatu (druk nr 200).

Polska wersja językowa Wytycznych KEONA

Do czasu przyjęcia przez Komisję Europejską standardu dotyczącego usług atestacji sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju dających ograniczoną pewność, Komitet Europejskich Organów Nadzoru Audytowego (KEONA), na prośbę Komisji Europejskiej, opracował niewiążące Wytyczne. Wytyczne mają na celu ułatwienie harmonizacji takich usług we wszystkich państwach członkowskich.

O opublikowaniu przez KEONA Wytycznych informowaliśmy w aktualności „Sprawozdawczość zrównoważonego rozwoju i jej atestacja – co nowego?”, z kolei o ich projekcie informowaliśmy w aktualności pt. „Projekt wytycznych KEONA do atestacji ESG”. Wytyczne w j. angielskim są dostępne na stronie internetowej KEONA.

Tłumaczenie Wytycznych na j. polski zostało zlecone przez Polską Agencję Nadzoru Audytowego - więcej na ten temat na stronie Agencji. Zachęcamy do zapoznania się z tym dokumentem.

Chcemy również dodać, że Wytyczne KEONA zostały przeanalizowane przez KRBR i odpowiednio uwzględnione w wymogach KSUA 3002PL.

 

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl