Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 17:30, 7.11.2024 r.

KIBR z Ministerstwem Gospodarki o społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw

Czy firma dba o pracowników, uczciwie traktuje dostawców, respektuje lokalne społeczności i szanuje środowisko naturalne? To pytania, z którymi coraz częściej mierzą się przedsiębiorcy. Odpowiedzi będą szukali goście konferencji współorganizowanej przez KIBR.

2 września 2015

CSR - WSPÓŁCZESNE WYZWANIA BIZNESU

Czy, komu i jakie korzyści przynosi CSR? W jaki sposób wzmacnia konkurencyjność przedsiębiorstw? Jak biznes może wspierać państwo w stawianiu czoła wyzwaniom społecznym, środowiskowym i gospodarczym. Jak mierzyć wpływ firmy na otoczenie i ujawniać związane z tym dane niefinansowe? To główne tematy konferencji Biznes, a wyzwania społeczne, środowiskowe i gospodarcze kraju. Rola i odpowiedzialność. organizowanej 15 września przez Ministerstwo Gospodarki wspólnie z Krajową Izbą Biegłych Rewidentów, Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Deloitte i Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Miara społecznej odpowiedzialności zadaniem dla biegłych

- Konferencja to wydarzenie ważne z punktu widzenia naszej profesji. Biegli rewidenci dostrzegają rosnącą potrzebę zobiektywizowania oceny działań firm na rzecz środowiska, lokalnej społeczności, pracowników, a także szerokiego otoczenia, w którym funkcjonują przedsiębiorcy - wyjaśnia Krzysztof Burnos, prezes Krajowej Rady Biegłych Rewidentów, który będzie reprezentował Izbę w jednym z paneli dyskusyjnych. Społeczna odpowiedzialność biznesu coraz częściej staje się integralnym elementem strategii przedsiębiorstw. Rodzi się potrzeba przejrzystego i możliwie zobiektywizowanego zaprezentowania działalności firm w tym zakresie. Tym bardziej, że dziś ten rodzaj raportowania dodatkowo sankcjonuje unijne prawodawstwo. W ubiegłym roku Parlament Europejski uchwalił dyrektywę, która nakłada na największe spółki europejskie obowiązek uwzględniania w swoim sprawozdaniu rocznym działalności z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu.

- Biegli rewidenci, dzięki wiedzy, doświadczeniu w sprawozdawczości oraz swojemu warsztatowi, będą naturalnym partnerem przedsiębiorców w poszukiwaniu odpowiedzi na ważne i trudne pytania, choćby - jak rzetelnie zmierzyć i opisać odpowiedzialność? - mówi Ewa Sowińska, zastępca prezesa KRBR i przedstawiciel KIBR w Zespole ds. Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw przy Ministrze Gospodarki.

Udział w realizacji konferencji to element wypełniania założeń programu Izby w obecnej kadencji. - Współpraca z takimi partnerami jak Ministerstwo Gospodarki umacnia wizerunek samorządu jako profesjonalnej i opiniotwórczej organizacji - dodaje Prezes KRBR.

CSR ważny dla rządu

Głównym organizatorem konferencji jest Ministerstwo Gospodarki. Bezpośrednim inicjatorem - Zespół ds. Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw. Jednym z głównych zadań Zespołu jest tworzenie przestrzeni do dialogu i wymiany doświadczeń pomiędzy administracją publiczną, biznesem, organizacjami społecznymi i placówkami naukowymi w zakresie społecznej odpowiedzialności. W tym - wypracowanie rekomendacji i propozycji dotyczących wdrażania zasad CSR do polityki gospodarczej oraz edukacji w zakresie CSR. Konferencja będzie naturalną okazją do zaprezentowania dotychczasowych efektów pracy Zespołu.

Konferencja odbędzie się 15 września 2015 r. o godz. 9.30 w sali "Pod Kopułą" w budynku Ministerstwa Gospodarki (pl. Trzech Krzyży 3/5). Zachęcamy do zapoznania się z programem i rejestracji. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl