Zakwalifikowani uczestnicy wezmą udział w cyklu dwudniowych szkoleń z siedmiu tematów:
- Usługi poświadczające (atestacyjne) dotyczące odpowiedzialności społecznej przedsiębiorstw (Corporate Social Responsibility/CSR) w świetle zmian, jakie zostaną wprowadzone do ustawy o rachunkowości w reakcji na unijną dyrektywę 2014/95/UE
- Usługi wyceny (np. wartości niematerialne i prawne takie jak: wartość firmy, znaki towarowe, logotypy, know-how itp., lub instrumenty kapitałowe, w szczególności nienotowane (w obrocie pozagiełdowym)
- Usługi poświadczające inne niż usługa badania lub przeglądu sprawozdań finansowych oraz inne usługi – na przykład w ramach Międzynarodowego Standardu Usług Atestacyjnych MSUA 3000; uzgodnione procedury – np. weryfikacja kosztów, przepływów pieniężnych lub prognozowanych informacji finansowych, itd.
- Raporty atestacyjne MSUA 3400 i MSUA 3402
- Audyt planu przekształcenia formy prawnej jednostki z przedsiębiorcy w osobę prawną i odwrotnie
- Audyt projektów finansowanych z dotacji unijnych i innych dotacji publicznych (np. PFRON) – cele audytu
- Przegląd sprawozdań finansowych zgodnie z MSUP 2400 – Międzynarodowym Standardem Usług Przeglądu
Szkolenia w 30 osobowych grupach będą odbywały się od września do października 2016 roku w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu i Gdańsku.
Szkolenia są finansowane ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy w ramach projektu Banku Światowego "Budowa zdolności instytucjonalnych i prawnych na poziomie krajowym w zakresie sprawozdawczości finansowej i audytu w sektorze prywatnym". Program zakłada przeszkolenie łącznie 750 uczestników.