© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 19:37, 21.12.2024 r.
Prezes Krajowej Rady Biegłych Rewidentów wzięła udział w XVI Konferencji Zawodowo – Naukowej „Rachunkowość i audyt w czasach pandemii”
XVI Konferencja Zawodowo - Naukowa „Rachunkowość i audyt w czasach pandemii” zorganizowana została przez Regionalny Oddział PIBR w Poznaniu, Katedrę Rachunkowości i Rewizji Finansowej oraz Studenckie Koło Naukowe „Konto” Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Udział w konferencji wzięło liczne grono naukowców zajmujących się finansami i rachunkowością oraz praktyków audytu.
Podczas sesji „Nauka i praktyka w czasie Covid-19 – doświadczenia” prezes KRBR, Barbara Misterska-Dragan, przedstawiła działania podejmowane przez samorząd w obliczu pandemii, których celem była pomoc biegłym rewidentom poprzez udzielenie informacji, przygotowanie rekomendacji czy formułowanie postulatów w imieniu audytorów. Podkreśliła, że zwłaszcza w pierwszym kwartale 2020 r. samorząd musiał działać w warunkach olbrzymiej niepewności. O tym, że zareagował błyskawicznie, świadczy fakt, że już w połowie marca przygotowane zostały wytyczne dla biegłych rewidentów w zakresie badania sprawozdań finansowych, a do rządu oraz innych głównych instytucji państwa trafiły postulaty o przesunięcie terminów sprawozdawczości.
Prezes KRBR przypomniała, że w toku 2020 r. biegli rewidenci musieli się oswoić z wieloma ryzykami i utrudnieniami w pracy, a jednocześnie w pełni zaczęli wykorzystywać zdobycze rewolucji cyfrowej w komunikacji. Zwróciła także uwagę, że – pomimo licznych wyzwań – pandemia może także przynieść pozytywny skutek dla branży audytu w postaci wzrostu znaczenia opinii biegłych rewidentów. Większe oczekiwania sprawią także, że wzrośnie rola oceny kontynuacji działalności, zmniejszać się natomiast będzie waga analizy danych historycznych.
Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.